Rakipleri Aston Villa ise 30 puanla on dokuzuncu sıradalar.

Rakipleri Aston Villa ise 30 puanla on dokuzuncu sıradalar.

Sırasıyla, son üç seferde yaptıkları gibi, Villa’ya karşı stadyumlarında en çok kazananlar yerli halktır. Everton ve Villa’nın bu müsabakada en son karşılaşmaları Ağustos 2019’da gerçekleşti ve maç Villa için 2-0’lık sonuçla sonuçlandı.

Everton bu güne kadar rakibine göre 15 puanlık farkla sıralamada önde. Yerliler toplantıya on birinci sırada ve dolapta 45 puanla geliyor. Rakipleri Aston Villa ise 30 puanla on dokuzuncu sıradalar.

40. dakika, HC Liceo de La Coruña’nın iki golü ve İspanyol takımının Pedro Gil’in iki golü sayesinde 3-3 berabere sona erdi. Marinho, Carlos Saraiva ve Bruno Pinto Afrika takımı için gol attı.

2001 yılında bir Dünya Kupası’nda en iyi performansı tam olarak San Juan’da elde edilen onuncu sırada yer alan Mozambik, kalecisi Igor’un müthiş performansı ve çok ilginç hücum potansiyeli ile, tavrıyla şaşıran bir İspanyol dizilişine karşı çıktı ve rakibinin oyunu.

Carlos Feriche’nin adamları 2-1 öne geçerek molaya girdi, ancak Mozambik skoru dengeledi ve hatta İspanya iki dakika boyunca Raúl Marín’e gösterilen mavi karttan bir eksik kala kaldığında oyunu kazanmaya devam edebilirdi.

İspanyollar yine 3-2 öne geçti ve iki dakika kırk saniye kala, Bruno Pinto’nun orta mesafeli şutunun ardından Mozambik çekilişine uğradılar.

Uzatma süresinin ilk yarısında Bargalló işleri düzene koydu ve son üç Dünya Kupası’nı kazanan İspanya’yı finale yükselterek Arjantin ve Portekiz’in kısa süre içinde oynayacağı maçın galibi ile karşılaşacak.

Şili, Fransa’yı 4-3 mağlup etti ve turnuvada beşinci sıradaki maçta Brezilya’yı 6-1’i fazlasıyla geride bırakan İtalya ile karşılaşacak, kaybedenler ise yedinci sırada karşılaşacak.

Dokuzuncu sıradan on ikinci sırayı belirleme mücadelesinde İsviçre, Kolombiya’yı 6-0 yendi ve yarın Angola’yı 4-3 yenen Almanya ile karşılaşacak.

Turnuvanın son dört sırasını ve dolayısıyla üç küme düşmeyi belirleyecek maçlar da bu Cuma günü oynandı.

İlkinde Hollanda İngiltere’yi 4-3 yendi ve geri kalanında Amerika Güney Afrika’yı 11-9 yendi.

Bu sonuçlar İngiltere ve Güney Afrika’nın, bu Cumartesi günü Hollanda ve Amerikan takımları arasındaki çatışmanın kaybedeninin de oynayacağı Dünya Şampiyonası B’ye inmesine neden oldu.

Álvarez, « yeni takımına mümkün olan en kısa sürede » adapte olmak ve bir oyuncu olarak büyümeye devam etmek « amacıyla Liceo ve Arjantin milli takımında kalitesini gösterdikten sonra Katalan başkentine indi.

« Barselona’ya gelmek çok güzel bir şey. Benim için maksimumdur. Genelde bir sporcunun ve özellikle bir patenli hokey oyuncusunun olabileceği en büyük kulüp. Çocukken bunu bir rüya olarak gördüm ve ne zaman Geldiğimi öğrendiğimde son derece mutlu oldum. Burada olmak kariyerimde gösterdiğim tüm emeğin bir ödülü. « dedi Barça TV’ye verdiği röportajda.

Katalan takımında idolü Arjantinli Gaby Cairo’nun emriyle oynayacak: « Ben bir forvet oyuncuyum ve Gaby’e çok şey yansıtıyorum, aynı pozisyonda oynuyoruz ve öğrenmeye devam etmek istiyorum. ondan ve ekibinden « .

Arjantin, Cuma günü Portekiz’i 4-3 yendi ve bu Cumartesi İspanya ile karşılaşacağı San Juan şehrinde düzenlenen 40. Roller Hokey Dünya Kupası finaline katılmaya hak kazandı.

Ricardo Oliveira Portekiz’i öne geçirdi, ancak Emmanuel García, Pablo Alvarez ve David Páez, skoru daha sonra Reinaldo Ventura ve Ricardo Barreiros’tan indirimler alan Arjantin takımı lehine çevirdi.

En son üç Dünya Kupasını kazanan Arjantinliler ve İspanyollar yarın Vigo 2009 finalini yeniden yayınlayacaklar.

İspanya ayrıca Aldo Cantoni stadyumunda finale çıkmak için gereğinden fazla mücadele etmek zorunda kaldı, çünkü bugün rakipleri Mozambik çok zorlu bir oyun sergiledi ve kalecileri Igor’un dikkate değer bir figür olmasını sağladı.

Carlos Feriche’nin takımı, Jordi Bargalló’nun uzatmalarında bir golle 4-3 kazandı. 40. dakika, HC Liceo de La Coruña’nın iki golü ve İspanyol takımının Pedro Gil’in iki golü sayesinde 3-3 berabere sona erdi. Marinho, Carlos Saraiva ve Bruno Pinto Afrika takımı için gol attı.

Gökyüzünde hokey. Geçen Pazar şafak vakti, tarihlerinin on beşincisi olan üst üste dördüncü dünya şampiyonluğunu kazanan İspanyol takımının üyeleri bu şekilde hissetmelidir. Prensip olarak, uçağın bu Pazartesi 17: 50’de inmesi planlanmıştı. El Prat Havaalanının T1’inde ancak uçuş önemli bir gecikme yaşadı ve saat 22: 00’den sonra indi. Carlos Feriche liderliğindeki ekip, Portekiz’i tarihteki en çok ödül alan ülke olarak eşitleyen San Juan tapınağında (4-5) ev sahibi Arjantin’i yenerek mükemmel bir döngü imzaladı. Bu arada, birkaç gün önce İspanya Patenli Hokey Federasyonu, milli takımın kazandığı ilk dünya şampiyonluğunun 60. yıldönümünü Barselona’da kutladı.

Carlos R. Galindo

70’li ve 80’li yıllarda Barça’nın ve milli takımın en sembolik oyuncularından biri olan Jordi Vilapuig, bu Pazartesi günü itiraf etti: “86-87 sezonunda emekli olduğumda, İspanyol sporunun muhteşem yükselişi. Carlos Ferrer Salat, ADO planını Barcelona 92 ​​Oyunları için sporcuların hazırlanmasını destekleyecek şekilde tasarladığında her şey değişti ve kamu ve özel para gelmeye başladı ve bu da önemli bir sporcu üssünün ortaya çıkmasına neden oldu. 12 yaşındaki oğlum, basketbol, ​​Avrupa ve dünya şampiyonları, Rafa Nadal ve diğer üç İspanyol tenisçinin başarıları ile büyüyor, dünya sıralamasında ilk 10’a giren Fernando Alonso, iki dünya şampiyonluğu ile F – 1, altı İspanyol oyuncu NBA’de ve onlardan biri, Pau, iki yüzüğe sahip …. İspanyol sporunun yaptığı kalite sıçraması inanılmaz! Bu nedenle, hokey şu anda biraz sıkıştırılmış durumda. Sitenizi bulamıyorum. Daha görünür olması için daha fazla tanıtıma ihtiyacı var … ”. 

Vilapuig şöyle hatırlıyor: “Evimde SPORT gazetesinin bir ön sayfası var, bir Barçalı olarak 1981 Avrupa Kupası’nı kaldırdığım, ön sayfadaydık! Tüm bunlar değişti. Hokey pazar payını kaybetti ve bu casinoslot 76 utanç verici çünkü bu takımın San Juan’da yaptığı inanılmaz. Ben de 1978 Dünya Kupası’nda o pistteydim, Videla’nın zamanıydı ve Martinazzo, Agüero, Carlos Coria, Maldonado daha sonra Avrupa’ya göç eden Arjantin için oynuyordu. Bize unvanı kazandılar. Hala o parçanın atmosferini unutmadım. Kazanmak imkansızdı. Kısa bir süre sonra Futbol Dünya Kupası’nı kazandılar … « diyor. 

Carlos Feriche’den “Onu Barça’ya götüren bendim. Emekli olduğumda Barça hokeyinde çalışmaya devam etmeme izin verdiler ve onu ikinci olarak getirdim. Ne yaptığını bilen kendini adamış bir kişidir. Bu sporu seviyor ve yüksek bir kişisel niteliğe sahip. Başardıklarına hiç şaşırmadım. Son zamanlarda basketbol takımını İspanya’nın en iyisi olarak nitelendirdiği için Zapatero’yu suçlarken haklı. Görünüşe göre, hükümet başkanı patenli hokey takımının on beş dünya şampiyonluğu kazandığını unutmuş. On beş! Arka arkaya dördü … ”.

Bu yeni zaferle, mevcut dünya şampiyonları, Şili 8-1 ve Hollanda 15-1’i de mağlup ettikleri turnuvanın ilk turunda büyük bir performans sergiledi.

Carlos Feriche liderliğindeki takımlar, A grubu liderlerini Şili’nin önünde bitirdi ve İspanya’ya karşı ilk yenilgisini atlatmayı başardı ve Hollanda’yı 6-1 yenerek bir sonraki tura katılmaya hak kazandı.

Son üç Dünya Kupası’nı kazanan İspanyol takımı, San Juan’da on beşinci tacını arıyor ve en fazla şampiyonluk sahibi olan Portekiz ile eşleşecek.

Ancak Portekizliler de yükseliyor ve şimdiye kadar C grubunda ABD’yi 17-1 çökerterek şampiyonanın en büyük galibiyetinde rol aldılar.

İtalya, grup aşamasının son maçında Arjantin’e 7-2 yenilerek çeyrek finalde İspanyol ekibinin rakibi oldu.

Maç, Arjantin’deki San Juan eyaletinin (ülkenin batısı) başkentindeki Aldo Cantoni stadyumunda yaklaşık 8.000 seyirci önünde oynandı.

Vigo 2009’daki finalin yeniden yayınlanmasında, Carlos Feriche’nin takımı ilk yarıda Arjantinliden üstündü ve ilk yarıda Josep Ordeig ve Marc Torra’nın golleri sayesinde 2-1 üstünlükle ilk yarıya girdiler.

David Páez, tamamlayıcı oyunda İspanya’nın daha iyi bir kolektif oyunla, Jordi Bargalló’nun fethi ile bir kez daha skorborddan nasıl uzaklaştığını gören Albiceleste için indirimi kazandı.

Pablo Álvarez ev sahibi takımın umudunu geri getirdi ancak Sergi Panadero ve Pedro Gil’in İspanyol golleri farkı 5-2’ye çıkardı.

İspanya çekildi ve Arjantin, orta mesafeli şutları ve bireysel eylemleri kötüye kullanarak berabere kalmanın yollarını yanlış yapmaya başladı.

Neredeyse küstahça, yerel takım üçüncü ve dördüncü golleri Álvarez ve Emanuel García ile attı.

Portekiz podyuma çıktı

Portekiz takımı Mozambik’i 9-2 yendi ve Dünya Kupası’nda üçüncü oldu.

Portekiz golleri beş kez Rafael Diogo’nun, Luis Viana, Oliveira, Reinaldo Ventura ve Reinaldo Barreiros’un işiydi, Carlos Saravia ise Afrika bloğu için her iki golü de attı.

San Juan Patenli Hokey Dünya Kupası’na katılan tüm Barça Sorli Discau oyuncuları, hem Arjantin takımı için oynayanlar: Reinaldo García ve Pablo Álvarez hem de Carlos Feriche’nin komutası altındaki beş kişi çeyrek finallere katılmaya hak kazandı. İspanyol takımı: İsviçre’yi 4-0 yenen Mia Ordeig, Sergi Panadero, Marc Torra, Sergi Fernández ve Marc Gual.

Arjantin’de oynanan şampiyonanın final etabına her iki takım da üç galibiyet ve altı puanla grupta birinci gidiyor.

San Juan’da düzenlenen 40. Roller Hokey Dünya Kupası çeyrek finalinde son maçında Şili’yi 12-3 yenen Arjantin, bu Cuma turnuvanın yarı finallerinden birinde Portekiz ile karşılaşacak, Fransa ise 6-3 kazandı.

Kalan yarı final, Brezilya’yı 9-6 yenerek şaşırtan Mozambik ile İtalya’yı 5-2 yenen İspanya tarafından oynanacak.

%d blogueurs aiment cette page :