Bunun yeterli olduğunu düşünüyorum. ‘ Onun sert eleştirisinin ardından İngiliz ve Fransız ligleri World Rugby başkanı Sir Bill Beaumont’a yazarak daha fazla değerlendirme talep etti.

Bunun yeterli olduğunu düşünüyorum. ‘ Onun sert eleştirisinin ardından İngiliz ve Fransız ligleri World Rugby başkanı Sir Bill Beaumont’a yazarak daha fazla değerlendirme talep etti.

2020-21 yarışmamız için önemli bir zaman olan ve muhtemelen bu sezonun finali için bir tarih olan uluslararası rugby’nin Ekim / Kasım’a kadar oynanabileceğini okuyoruz.

O tarihlerde uluslararası maçlar için planlar yapıldığını duymak bize çok zarar veriyor. Ortaklarımıza ve yayıncılara taahhütlerimiz var. İşimizin sesini duyurma sorumluluğumuz var. Bunun yeterli olduğunu düşünüyorum. ‘

Onun sert eleştirisinin ardından İngiliz ve Fransız ligleri World Rugby başkanı Sir Bill Beaumont’a yazarak daha fazla değerlendirme talep etti. EPCR daha sonra 2020 finallerini 16 ve 17 Ekim’de düzenleme tekliflerini açıkladı, bu yüzden bir şeyler vermek zorunda.

Dünya Rugby başkanı Sir Bill Beaumont, Test fikstürlerini Ekim ayı için yeniden planlamak istiyor

Uluslararası seyahatleri çevreleyen zorluklar işleri karmaşıklaştıracak ve World Rugby hükümetlerin tavsiyelerini beklemelidir.

Bir World Rugby açıklaması doğruladı: ‘Çok sayıda ülke için geçerli olan genişletilmiş seyahat ve karantina kısıtlamaları ve yeterli oyuncu hazırlık süresine ilişkin endişeler, Temmuz ayında herhangi bir sınır ötesi uluslararası rugby müsabakasına ev sahipliği yapılamayacağı anlamına geliyor.

Geri kalan 2020 uluslararası pencereleri üzerindeki potansiyel etkinin izlenmesi, ilgili yetkililerle işbirliği içinde devam ediyor.

Üye sendikaları, uluslararası yarışmalar, profesyonel kulüp müsabakaları ve Uluslararası Rugby Oyuncuları da dahil olmak üzere tüm taraflar, yılın geri kalanında uyumlu bir takvim elde etmek amacıyla olası acil durum seçeneklerinin değerlendirilmesine katılacaktır.

‘Tüm karar verme süreçleri tamamen ulusal hükümet seyahatlerine, karantina ve sağlık tavsiyelerine ve önemli oyuncu refahına ve yakın zamanda World Rugby tarafından yayınlanan rugby’ye dönüş kılavuzuna uygun olarak dikkate alınacak hususlara bağlı olacaktır.’

  • Six Nations başlangıç ​​tarihi ‘almak için bir ay geri alınabilir … SIR CLIVE WOODWARD: Lord Myners’in maaş sınırı planı … Premiership Rugby, LIFE BANS’ı dayatabilir ve … İngiltere yıldızı Courtney Lawes’i içeride tutan ikiz terör şekil …

18 hisseleri

Formula 1, Suudi Arabistan’da milyonlarca riyal karşılığında bir yarış düzenleyerek açıkça yalanlamadığı bir itibar olan Rahibe Teresa ile asla karıştırılmadı.

Ve gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın dünyanın en kısıtlayıcı kültürlerinden birinde işkence ve ölümün muhalefetin bedeli olduğunu hatırlatan dehşetle, en muğlak ahlak anlayışına bile hitap edecek çok şey var.

Ancak tüm bunlara rağmen, F1’in ve oraya getirilen diğer sporların krallığın gelişmeye doğru yardım etmede yapıcı bir rol oynayıp oynamayacağını merak ediyorum.

bahsegel yeni giriş

Formula 1, Körfez ülkelerine inceleme getirdi ve yavaş reformu teşvik ediyor

Körfez ülkelerinin en liberal olmasına rağmen Bahreyn’de olduğu gibi, her yıl ortaya çıkan bir grand prix incelemeyi beraberinde getirdi. Işık tutar ve reformu teşvik eder. Bir gecede dönüşüm değil, mümkün olan tek ilerleme türü – yavaş ve istikrarlı.

Suudi Arabistan nüfusunun yaklaşık yüzde 70’i 35 yaşın altında ve gözleri internet aracılığıyla daha geniş dünyaya açılıyor.

Bu insanları spora dahil etmek, sadece bakış açılarını değiştirmeye yardımcı olabilir. Kadınların araba kullanmasına izin verildi ve 35 yıl sonra sinemalar açıldı – izolasyonun cesaretini kıracağı küçük adımlar.

Hükümetleri şaşırtan ahlaki soruyu soran sporcular için hissediyorum. Sadece biraz iyilik yapmayı umduklarını söyleyebilirler.

  • ‘Bir daha olmayacak’: Charles Leclerc ısrar ediyor ve … Max Verstappen Red Bull sözleşmesini sonuna kadar uzattı … AÇIKLADI: Formula 1 TV’nin rakamları şaşırtıcı bir şekilde düştü … Charles Leclerc 2024’e kadar yeni bir Ferrari anlaşması imzaladı … F1 olarak …

Bunlar tüm sporlar için zor zamanlar ancak bu tür anların kuruluşların dik durmaları ve çevrelerindeki dünyayla temas halinde olduklarını göstermeleri için bir fırsat yarattığına inanıyorum.

Bunu aklımda tutarak, RFU’nun yaptığı bazı şeylerden – ve bunların tüm çalışma yöntemlerinden – bir süredir tedirgin oluyorum. İcra başkanı Bill Sweeney ile tanışabilirsem, ona sormak istediğim bazı sorular var.

 

1 Geçen hafta Eddie Jones’un uzatma sözleşmesini duyurmanın arkasındaki düşünce neydi?

Tam da koronavirüs krizi başlarken ve tabandan rugby için finansal sonuçlar ortaya çıkarken geldi. Hiç de iyi oturmadı.

Oyun kilitliyken zamanlamayı anlamıyorum. Eddie’nin tarihteki en iyi maaşlı koç olacağını duyurmak, diğer ulusların ve kulüplerin iflasın eşiğindeyken en iyi ihtimalle duyarsız göründüğünü açıkladı. Herhangi bir koç veya oyuncunun, kendilerinin veya menajerlerinin alabileceği kadar para kazanmasını istemiyorum, ancak maaşın yayınlanmasına gerek yoktu.

İngiltere, diğer ülkeler ve kulüpler mücadele ederken, Eddie Jones’a tampon ödeme günü verdi

Bu, mevcut iklimde pek iyi sonuçlanmayan bir hikayeydi. Fiji, Samoa ve Tonga gibi gerçek zorluklar yaşanacak ve rugby ülkeleri mücadele ediyor. En yüksek doları ödeme ihtiyacını anlamadım. Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Galler, İrlanda, Fransa ve Japonya’nın hepsinin yeni baş koçluk işleri dikildi, bu yüzden bir işveren pazarı. En iyi koçlar için neredeyse hiç iş yok, bu yüzden zirveye çıkmaya gerek yoktu.

2 Karardan önceki değerlendirme süreci nasıldı?

Açıklamanın ardından Eddie, 2023 Dünya Kupası’na kadar devam etmek için hazırlıklı ve motive olduğundan emin olmak istediğini söyledi. Fakat RFU’nun düşünce süreci ve mantığı neydi? Bana her şey aceleye geldi ve rahattı, özellikle de Eddie gelecek sezonun sonuna kadar sözleşmeli olduğu için. Daha fazla sorgulama olmalıydı.

Eddie, İngiltere’nin 2015 Dünya Kupası havuzundan çıkamadığı için muazzam bir dönüşe öncülük etti, bu nedenle dört yıl sonra ikincileri bitirmek ilerlemeyi gösteriyor. 2016 ve 2017’de Six Nations zaferlerini yönetti, ancak her şey düz bir yelken olmadı. 2018’de ikinci sıradaydılar ve geçen yıl Japonya’da en önemli olduğu zaman, kötü ateş ettiler.

Jones muazzam bir dönüşe öncülük etti, ancak her şey düz bir yelkencilik değildi 

İngiltere final haftasında dikkatini kaybetti. RFU’da finalde neden bu kadar kötü oynadıklarına veya neden sadece iki yarı yarıya ve beş sahne ile Japonya’ya gittiklerine dair bir analiz var mıydı?

Joe Marler’ın o son hafta katıldığım basın toplantısıyla alay etmesine neden izin verildi? Kamptan gelen ve giden rugby ünlüleri kimdi ve takım neden başlama vuruşundan sadece 40 dakika önce stadyuma geldi?

Eddie, üst düzey bir koç olmaya devam ediyor ve onun uzantısı doğru karar olabilir. Ancak Dünya Kupası’nın sona ermesinden bu yana kararını doğrulamak için ne tür bir inceleme yapıldı. Ve son Altı Millet, bu adımı atmak için yeterli kanıt sağladı mı?

3 En iyi koçlar bile sorgulanmalıdır, öyleyse RFU’da kim Eddie’ye meydan okuyacak?

John Mitchell, Eddie’nin ikinci komutanı ve Matt Proudfoot forvetleri organize ediyor. Ve geçen sonbaharda radar altında, Conor O’Shea, anlamadığım bir rol olan performans ragbi direktörü olarak getirildi. 

Conor O’Shea, İngiltere tarafından performans ragbi direktörü olarak radar altına alındı

Eddie ona herhangi bir şekilde cevap veriyor mu? O’Shea’nın oyun konularında herhangi bir katkısı var mı? Bu adamlar Eddie’nin düşüncesine, üst düzey bir koçun düşünce sürecini keskinleştirmek için düşüncesini incelettirmesi gerektiği şekilde meydan okuyor mu?

RFU’da Eddie’nin ragbi çağrılarını inceleyen ve en azından deneyimli bir sondaj tahtası olarak hareket eden birisinin olması gerekiyor. Eddie’ye bakıp, seçimlerini ve taktiklerini özel olarak test edebilecek kimse yok mu?

4 İngiltere oyuncularına ring eskrim ödemeleri söylentileri doğru mu?

Umarım değildir. Rugby, ülkenin geri kalanıyla uyumlu olmalıdır. Eğer oyun – ve özellikle de RFU – finansal olarak ısrar ettikleri kadar gerginse, oyuncuların ve antrenörlerin maaşlarına nasıl yaklaştığımız üzerinde yeniden düşünülmesi ve bu sürecin kulüplerle birlikte yürütülmesi gerekir.

Bu nedenle Eddie için kocaman yeni bir sözleşmenin duyurusu taban seviyesinde pek iyi sonuç vermedi. Koronavirüs krizinden önce rugby bu konuda yanlış nedenlerle manşetlere giriyordu. Bu ortadan kalkmayacak bir sorundur ve çözülmediği sürece oyuncular, kulüpler ve RFU arasında bir boşluk yaratacaktır. Nihayetinde, kaybedenler taraftarlar ve rugby piramidini destekleyen genç oyun olacak.

Önemli olan, oyunumuzda önemli olan şeylerle kendinizi yeniden tanımak ve daha güçlü ve daha istikrarlı bir gelecek için yeniden ayarlamaktır. RFU bu konuda öncülük etmelidir.

5 Şampiyonadan ne istiyorsunuz?

Koronavirüs her şeyi bozmadan önce RFU kesintileri açıkladığında en önemli şikayet gibi görünen İngiltere oyuncuları üretmek ikinci kademe Şampiyonanın ana rolü olmamıştı. Bununla birlikte, Şampiyona, Chris Robshaw ve Mike Brown gibi İngiltere oyuncuları için ve akademi oyuncuları için kiralık olarak değerli oyun zamanı alan iyi bir çocuk odası olduğunu kanıtladı. Chris Ashton, rugby liginden geldiğinde Şampiyonada nasıl oynanacağını öğrendi.

Şampiyona, İngiltere takımına yaptığı katkı üzerinden değerlendirilmemelidir. Bu, canlı bir ikinci bölüm olmak ve amatör oyun ile profesyonel Premiership arasındaki orta noktayı sağlamak olan birincil rolünün bir ürünüdür.

İngiltere’nin çoğu ülkeden daha fazla oyuncusu var ve bunu güçlü bir ikinci bölümle onlar için çalıştırması gerekiyor.

 

Richie McCaw’dan onu İngiltere’deki iş için aday olarak listelediği için özür dileriz. Elbette Mark McCall’dan bahsediyordum. Bununla birlikte, Richie koçluk rotasına girmeye karar verirse, çok talep göreceğinden şüphem yok!

 

İngiltere, All Blacks karşısında meşhur bir galibiyet getirecek olan bir denemeyi reddetme kararını kabul etmeye çalışırken, Rugby Union Pazar gecesi yine çekişmeli görevlilerle bölündü.

Bath kanat oyuncusu Sam Underhill, Twickenham’daki destansı bir Testin sonundan dört dakika sonra yere indi. Ancak, Courtney Lawes’ın denemeyi ayarlamak için TJ Perenara’nın vuruşunu düşürmeden önce ofsayt olmasına karar veren bir video yönlendirmesinin ardından skora izin verilmedi.

Lawes, kural konusunda belirsiz olduğunu itiraf etti. ‘Düşündüğüm anda, « Burada öndeyim, onu şarj edeceğim » « dedi. Ofsayt çizgisinin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum.

Courtney Lawes, All Blacks mağlubiyetinin ardından ofsayt kuralı konusunda belirsiz olduğunu itiraf etti.

  • ‘Karakterlerine gerçek bir övgü bu’: Eddie Jones gururlu … Sonny Bill Williams, Yeni Zelanda’nın … İngiltere 15-16 Yeni Zelanda: Eddie Jones’un tarafı darlık çekiyor … İngiltere’nin büyük başarma yolunda …

13 hisseleri

Karar, oyunda fikir ayrılığına yol açtı. Eski hakemler bile görüşlerinde bölünmüştü.

Bu karmaşık alanın her yönü gözden geçirme ve değişikliğe konu olmuştur, bu nedenle bu kararın şiddetle tartışılmış olması şaşırtıcı değildir.

Güney Afrikalı TMO Marius Jonker, Fransız hakem Jerome Garces’e sahadaki kararını tersine çevirmesini söyleyerek kararı verdi.

Sam Underhill sondan dört dakika sonra dokundu ancak ofsayt için izin verilmedi

Lawes, İngiltere’nin geç denemesini başlatmak için TJ Perenara’nın vuruşunu yapmadan önce ofsayttı.

Bu, geçen hafta World Rugby tarafından yayınlanan ve TMO’ların rehberlik etmesi gerektiğini ancak hakemlerin son kararı vermesine izin vermesi gerektiğini ve kararların yalnızca ‘TEMİZ ve ŞÖYLÜ’ kanıtlar olduğunda iptal edilmesi gerektiğini ilan eden bir fermana rağmen (kelimeler büyük harfle yazılmıştır. vurgu) yanlış bir karar verildi.

Bu durumda, herhangi bir kanıt marjinaldir, bu nedenle İngiltere, zafer umutlarının, TMO’nun işareti aşması açısından bir protokol ihlali ile mahvolduğuna inanmaya her hakka sahiptir.

Baş antrenör Eddie Jones, bir protesto gösterisinden kısa bir süre önce durdu, ancak şunları söyledi: ‘Oyuncular bunun bir deneme olduğunu düşündü, ancak TMO’nun söylediklerini takip etmekten mutluyuz.’ BBC’ye verdiği demeçte şunları ekledi: ‘Yutmak zor, ama yapmalısın ve hakeme saygı duymalısın. Bu son derece önemlidir. Oyuncularımızla gerçekten gurur duyuyordum. Sadece devam ettiler ve oyunu tekrar kazanmaya çalıştılar.

Yeni Zelanda scrum-half TJ Perenara (sağda), topu canlı tutmak için kaldırmadan önce, topun arkasında topu elinde tutuyor. Courtney Lawes (No 20), ofsayt çizgisini temsil eden George Ford’un (zeminde) en arka kısmının arkasında olduğu için önde.

Topun önünde, All Black pervane Ofa Tu’ungafasi, Perenara’nın (sağda) topu aldığı anda sol ayağını ileri doğru hareket ettirir. Bu, ofsayt çizgisini yarım adım ileri taşır ve Kanunları (No 20) ofsayt pozisyonuna sokar, bu da denemenin reddedildiği anlamına gelir.

EKONOMİ ÖĞRENCİSİ YILDIZ ROLE

Sam Underhill kariyerine Gloucester’da başladı, ilk çıkışını 17 yaşında yaptı, ancak Cardiff Üniversitesi’nde ekonomi okumak için Galler’e taşındı ve adını Ospreys için Pro14’te zorlu bir yıldız olarak yaptı. Galler için oynamaya hak kazanırdı, ancak Ocak 2017’de Bath için imzaladıktan sonra İngiltere’yi seçti.

İngiltere’nin 2017 yazında burayı gezdiği sırada Arjantin’de teste ilk çıkışını yaptı.

ABD’de, babası Kraliyet Hava Kuvvetleri’nde subay olarak bulunduğu için ABD’de doğdu.

Underhill’in İngiltere’deki ilk maçında kafa travması geçirdi ve geçen sezon iki sarsıntı geçirdi.

Bath’ın rugby direktörü Todd Blackadder Underhill’i imzaladığında, onu Dünya Kupası kazanan All Black Richie McCaw’ı ikiye katlamaya benzetti.

İlan

Karakterlerine ve oyunun değerlerine nasıl saygı duyduklarına gerçek bir övgü bu. Hakeme kararlarda itiraz etmiyoruz ve maçtan sonra onu kötüye kullanmıyoruz. ‘

Parlak bitişinin boşa gittiği anlaşılan İngiliz kanat oyuncusu Underhill, şunları ekledi: ‘Kabul etmesi zor ama marjinaldi ve oyun buydu. Nihayetinde, hakemin kararı nihaidir. Çimlerin pembe olduğunu söylüyorsa o zaman çimen pembedir. ‘

Ancak Yeni Zelanda baş antrenörü Steve Hansen, «  Ofsayt olduğundan şüphe yoktu. Hemen yarısının arka cebinde. Aklımdan geçen şey, ‘Doğru kararı verecek kadar cesur olacaklar mı?’ İdi. Onlar.’

Kaptanı Kieran Read şunları ekledi: « Onu beyaz perdede görür görmez cezamız olacağını düşündüm. »

Bu arada İngiltere, Japonya’yı Cumartesi günü karşı karşıya geldiklerinde bir tepkiye maruz bırakarak adaletsizlik hissini dizginlemek istiyor. 

Jones: ‘Onları parçalamak, fiziksel olarak parçalamak istiyoruz çünkü güven dolu olacaklarını biliyorum.

« Söylediklerinden bazılarını duydum, biraz arsız davrandılar, bu yüzden dikkat etseler iyi olur. » Jones, eskiden koçluk yaptığı tarafa hangi tavsiyeyi verebileceği sorulduğunda, ‘Tapınağa git ve dua et. Kesinlikle acımasız olacağız. Japonya gerçekten çok iyi yönetilen bir taraf. Bunu ciddiye alıyoruz ve bu yüzden kesinlikle acımasız olmalıyız. ‘

Cumartesi günü mükemmel oynayan Underhill, almanın zor olduğunu ancak kararın kesin olduğunu söyledi.

  • ‘Karakterlerine gerçek bir övgü bu’: Eddie Jones gururlu … Sonny Bill Williams, Yeni Zelanda’nın … İngiltere 15-16 Yeni Zelanda: Eddie Jones’un tarafı daraldı … İngiltere’nin büyük başarma yolunda …

13 hisseleri

İngiltere’nin Japonya’daki yaz turu, ülkenin kısmi olağanüstü hal ilan etmesinin ardından gerçek anlamda şüpheye düştü.

%d blogueurs aiment cette page :