Niespełnienie minimalnych wyników w zakresie rabatów dla klientów

Niespełnienie minimalnych wyników w zakresie rabatów dla klientów

Agencja zaproponowała regułę, która usunęłaby definicję klasy chronionej dla trzech klas leków, w tym leków immunosupresyjnych, przeciwdepresyjnych i przeciwpsychotycznych. Zmiana wywołała powszechny sprzeciw.

Ale administrator CMS Marilyn Tavenner powiedziała w poniedziałek, że jej agencja nie przejdzie na zmiany.

„Z przytłaczającej liczby komentarzy seniorów, grup wsparcia, planów części D i członków Kongresu jasno wynikało, że propozycja CMS znacząco zmieni program części D i może zagrozić dostępowi seniorów do niedrogich leków”, House Ways i Oznacza przewodniczącego Komisji Dave Camp (R-Mich.) Powiedział w oświadczeniu.

OIG sugeruje dostawców testów narkotykowych

Szpitale powinny być zobowiązane do testowania narkotyków wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy mają dostęp do leków w celu zapobiegania nadużyciom i przekierowaniu, napisał w tym tygodniu inspektor generalny HHS Daniel Levinson i agentka specjalna Erika Broadhurst w artykule redakcyjnym New York Times.

„Nie jest to radykalna sugestia. Zgodnie z prawem federalnym wielu pracowników transportu lub innych obszarów wrażliwych na bezpieczeństwo jest już poddawanych losowym testom narkotykowym” – napisali obaj. „Należą do nich piloci, kierowcy autobusów szkolnych, kierowcy ciężarówek, stewardesy, inżynierowie pociągów, operatorzy metra, kapitanowie statków i załogi ratownicze rurociągów”.

MACPAC publikuje raport z marca

Komisja ds. Płatności i Dostępu Medicaid i CHIP (MACPAC) opublikowała w piątek swój marcowy raport dla Kongresu, w którym poruszono kwestie dotyczące ciągłości ubezpieczenia między Medicaid, CHIP (Program ubezpieczenia zdrowotnego dzieci) i prywatnymi planami zakupionymi na mocy ustawy o przystępnej cenie.

Komisja sformułowała również zalecenia dotyczące przyszłości CHIP, sugerując m.in., aby dzieci zapisane do programu nie podlegały okresom oczekiwania.

W następnym tygodniu

Kongres kończy sesję w przyszłym tygodniu.

Federalna Komisja Handlu zorganizuje w czwartek i piątek publiczne warsztaty pt. „Badanie konkurencji w zakresie opieki zdrowotnej”.

WASZYNGTON – Praktyki lekarskie mają teraz wytyczne AMA dotyczące postępowania z pacjentami objętymi ustawą o przystępnej cenie, którzy zalegają ze składkami na ubezpieczenie zdrowotne.

Tacy pacjenci mogą nadal otrzymywać ubezpieczenie przez okres do 90 dni po zaleganiu ze składkami, ale ubezpieczyciele nie będą rozpatrywać roszczeń w przypadku pacjentów, którzy są w okresie od 31 do 90 tak zwanego „okresu karencji”, pozostawiając dostawców na haku zbieranie płatności od pacjentów, jeśli ostatecznie wypadną z planów.

Potencjalny brak płatności lub informacji o takich pacjentach wzbudził duże obawy lekarzy.

Dlatego w środę AMA opublikowała pięć strategii pobierania płatności od pacjentów „okresu karencji”.

1. Sprawdź uprawnienia do pokrycia

AMA mówi, że dostawcy mają prawo do otrzymania powiadomienia od ubezpieczycieli zdrowotnych, gdy pacjenci wchodzą w okres karencji.

Haczyk: Centers for Medicare and Medicaid Services nie określiło, w jaki sposób ubezpieczyciele muszą powiadamiać dostawców, kiedy to się stanie. Może przyjść w formie poczty, e-maila lub bezpiecznej witryny internetowej portalu dostawcy. Ponadto CMS powiedział, kiedy ubezpieczyciele muszą to zrobić, ale zachęca do rozpoczęcia w pierwszym miesiącu okresu karencji i kontynuowania w miesiącach drugim i trzecim.

Lekarze powinni przed każdą wizytą zweryfikować kwalifikowalność pacjentów i zapytać, czy pacjent jest w okresie karencji.

2. Omów zasady z pacjentami

Poinformuj pacjenta w okresie karencji, dlaczego ważne jest, aby nadrobił zaległości i jakie są konsekwencje, jeśli tego nie zrobi.

Nie bój się zapytać o sytuację finansową pacjenta. Możesz być w stanie zidentyfikować inne ubezpieczenie, do którego są uprawnieni, lub sprawdzić, czy kwalifikują się do pomocy, która pozwoli im zachować obecne ubezpieczenie.

3. Wysyłaj wyciągi i listy inkasowe

AMA przygotowało przykładowy list dla pacjentów w okresie karencji, który wyjaśnia okres karencji i wpływ niepłacenia składek na Ciebie i Twoją praktykę.

Przypomnij pacjentom, dlaczego utracili ubezpieczenie i prześlij dokumentację, którą mógł otrzymać Twój gabinet, dotyczącą okresu karencji i zakończenia ubezpieczenia.

4. Zadzwoń do Pacjenta

AMA zaleca kontakt telefoniczny z pacjentami i rozmowę z nimi osobiście.

„Ponieważ pacjent może nie w pełni rozumieć okres karencji i jego związek z kwotami należnymi, zapytaj o zaległe składki, odpowiadając na wszelkie pytania pacjenta” – radzi AMA.

5. Skonfiguruj plan płatności

Pracuj z pacjentami, aby ustalić plan płatności, aby uzyskać jak najwięcej opłat.

Jeśli pacjent nie przestrzega tego, może być właściwe przesłanie jego informacji do zewnętrznej agencji windykacyjnej.

Pay and Practice to blog Davida Pittmana przeznaczony dla czytelników zainteresowanych polityką zdrowotną.

Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2014 r

WASZYNGTON – Administracja Obamy dąży do poszerzenia sieci dostawców oferowanych w ramach planów zdrowotnych sprzedawanych na giełdach ubezpieczeniowych Affordable Care Act.

Począwszy od 2015 r., Sieci dostawców planów zdrowotnych muszą obejmować co najmniej 30% „podstawowych dostawców społeczności” tego obszaru – sieć bezpieczeństwa i inni dostawcy, którzy obsługują głównie populacje o niskich dochodach lub w niekorzystnej sytuacji, Centra Medicare i Medicaid Services (CMS ) powiedział w piątek.

Liczba ta oznacza wzrost z 20% wymaganych w 2014 roku.

„Zachęcamy emitentów i [federalnie kwalifikowane ośrodki zdrowia], a także innych [podstawowych usługodawców społecznościowych], do rozwijania wzajemnie korzystnych relacji biznesowych, które promują skuteczną opiekę nad zagrożonymi z medycznego punktu widzenia i wrażliwymi populacjami” – napisał CMS w liście do ubezpieczycieli, którzy zamierzają sprzedawać na federalnej giełdzie ACA. „Zamierzamy ocenić dostępne dane, aby zrozumieć, w jakim stopniu tacy pacjenci są objęci skuteczną opieką i aby określić nasze przyszłe podejście regulacyjne”.

Zmiana jest reakcją na tegoroczne skargi, że sieci dostawców planów zdrowotnych są zbyt ograniczone i utrudniają pacjentom wybór miejsca, w którym mogą szukać opieki.

CMS stwierdził, że plany zdrowotne muszą zawierać dowody na to, że skontaktowały się z takimi dostawcami z umową na usługi.

Określi również, czy plan zapewnia „rozsądny dostęp” samym dostawcom, zamiast polegać na stanach, planuje własne ustalenia lub akredytację ubezpieczyciela.

„Aby ustalić, czy emitent spełnia standard„ flexumgel oszuści rozsądnego dostępu ”, CMS skupi się najściślej na tych obszarach, które w przeszłości budziły obawy dotyczące adekwatności sieci – powiedziała agencja.

Obszary te obejmują szpitale, osoby zajmujące się zdrowiem psychicznym, onkologów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Ubezpieczyciele zaprojektowali sieci z mniejszą liczbą dostawców jako sposób na obniżenie kosztów. Pomysł polegał na tym, że mogliby płacić świadczeniodawcom mniej pieniędzy na pacjenta, gwarantując większą liczbę pacjentów niż ci sami dostawcy, gdyby byli w większej sieci.

Ale taktyka spotkała się z krytyką, ponieważ w niektórych przypadkach zmusiła pacjentów do pokonywania dużych odległości, aby leczyć ich specjalista lub szpital.

W rzeczywistości Szpital Dziecięcy w Seattle pozwał stan Waszyngton za zatwierdzenie zbyt małej liczby ubezpieczycieli, którzy umieścili go jako preferowanego dostawcę. Szpital w New Hampshire zagroził pozwem, gdy jedyny ubezpieczyciel biorący udział w stanowej giełdzie wykluczył szpital z planu.

CMS powiedział również, że piątkowe plany zdrowotne sprzedawane na federalnej giełdzie lub na rynku powinny mieć aktualne katalogi dostawców online dla konsumentów. Jesienią pojawiły się skargi, że takie katalogi są nieaktualne lub ich brakuje.

Również w piątek Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) ogłosił, że od 2015 roku ubezpieczyciele nie będą mogli dyskryminować par tej samej płci.

„Od przyszłego roku, jeśli firma ubezpieczeniowa oferuje ubezpieczenie małżonkom przeciwnej płci, nie może odmówić takiej ochrony małżonkom tej samej płci” – mówi Matthew Heinz, dyrektor ds. Kontaktów z dostawcami usług i lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osoby transpłciowe (LGBT), napisały na blogu zamieszczonym na stronie HHS. „Innymi słowy, towarzystwom ubezpieczeniowym nie wolno dyskryminować małżonków tej samej płci, oferując ubezpieczenie. To jeszcze bardziej zwiększy dostęp do opieki zdrowotnej dla wszystkich Amerykanów, w tym tych, których małżonkowie są tej samej płci”.

WASZYNGTON – Administracja Obamy powiedziała w tym tygodniu, że rozważy złagodzenie wymogu, aby ubezpieczyciele wydawali większość wszystkich dolarów składki na opiekę medyczną, a nie koszty administracyjne, z powodu procesu rejestracji w ramach ustawy Affordable Care Act.

Prawo zdrowotne z 2010 r. Wymaga, aby firmy ubezpieczeniowe wydawały 80% swoich dolarów składki na opiekę medyczną – wymóg znany jako współczynnik strat medycznych (MLR). Była to próba ograniczenia kwot, jakie ubezpieczyciele zdrowotni wydają na marketing, koszty ogólne i wynagrodzenia kadry kierowniczej. Niespełnienie minimalnych wyników w zakresie rabatów dla klientów.

Ale w ogłoszeniu z Rejestru Federalnego w tym tygodniu Departament Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział, że zaproponuje regułę, która wprowadza kilka zmian w przepisach MLR, ponieważ plany zdrowotne miały tak trudności z zapisaniem ludzi przez ACA.

„Zamierzamy zaproponować ujednolicone metodologie uwzględniające szczególne okoliczności emitentów związane z początkową otwartą rejestracją i innymi zmianami na rynku w 2014 r., W tym poniesione koszty związane z problemami technicznymi podczas uruchamiania giełd państwowych i federalnych”, oświadczenie podane.

Zostaną wprowadzone zmiany, aby pomóc ubezpieczycielom uwzględnić koszty konwersji ICD-10 w obliczeniach MLR.

Zgodnie z raportem Politico z tego tygodnia, plany zdrowotne wydały znaczną część swoich pieniędzy – dolarów uważanych inaczej za koszty administracyjne – w pierwszych miesiącach otwartego okresu rejestracji w ACA.

„Plany zdrowotne wyszły poza ramy, aby pomóc konsumentom w procesie rejestracji. Zainwestowali znaczną ilość zasobów, czasu i siły roboczej, aby chronić konsumentów przed zakłóceniami spowodowanymi przez HealthCare.gov” – Robert Zirkelbach, rzecznik America’s Health Insurance Plany, powiedział Politico.

Dziesięć stanów – siedem z nich kontrolowanych przez Republikanów – ma klucz do tego, czy administracja Obamy zdoła zarejestrować 6 milionów ludzi w terminie do 31 marca.

%d blogueurs aiment cette page :